вівторок, 21 серпня 2012 р.


ДОБРА  ТРАДИЦІЯ
      21 серпня гостинно відчинилися двері Веселівської  різнопрофільної гімназії,приймаючи педагогічних працівників району на серпневу конференцію. Це вже добра традиція, що перед початком навчального року вчителі обговорюють підсумки зробленого і визначають завдання шкільних, дошкільних та позашкільних закладів.
          На секції вчителів української мови і літератури досить жваво обговорювались важливі питання. Керівник РМО ФільГ.Б. проаналізувала діяльність методичного об’єднання вчителів української мови та літератури за 2011-2012 н.р., висвітлила завдання на новий навчальний рік.
      Цікаво пройшло обговорення круглого столу з теми «Творче професійне самовизначення вчителя в системі сучасних дидактичних технологій». Не менш вагомою була практична частина «круглого столу». Полякова О.О. представила власне портфоліо з досвіду роботи. Ларіонова Л.В. продемонструвала вчителям РМО принцип роботи з мережевим портфоліо-блогом.
          Підсумовуючи роботу секції, керівник РМО зауважила, що все ж таки у творчо працюючого педагога-творчо розвинені учні. Також подякувала вчителям за наполегливу працю і побажала всім  здоровя, достатку, цікавого і змістовного педагогічного життя.

понеділок, 20 серпня 2012 р.

Вітаємо переможців обласного конкурсу на краще електронне портфоліо  вчителів української мови та літератури!!!

  • І місце - Блог РМО учителів української мови та літератури Вільнянського району «Словесник Вільнянщини» (http://slovesnykvilnyansk.blogspot.com/)
  • ІІ місце - Сайт ШМО вчителів української мови та літератури, російської мови та зарубіжної літератури Осипенківської ЗШ (http://chervona-kalina.ucoz.com/)
  • ІІІ місце - Блог методичного об'єднання вчителів української мови та літератури Веселівської районної різнопрофільної гімназії "ДЖЕРЕЛО" (http://ukrmogim.blogspot.com/
МОЛОДЦІ!!! 

субота, 28 липня 2012 р.

Сьогодні в Україні відзначають свято Володимира Великого та День Хрещення Русі

День пам’яті рівноапостольного князя Київського Володимира Святославовича відзначається 28 липня. Він був внуком святої княгині Ольги, день пам’яті якої відзначають 24 липня. Князь Володимир не тільки сам навернувся до християнства, але й посприяв тому, що християнство стало державною релігією Київської Русі. У зв’язку з цим 28 липня в Україні — державне свято — День Хрещення Київської Русі.

понеділок, 25 червня 2012 р.

28 червня - ДЕНЬ  КОНСТИТУЦІЇ  УКРАЇНИ
 КОНСТИТУЦІЯ є головним джерелом права і становить основу національної правової системи. Конституція грає роль загальновизнаної основи існування суспільства, офіційного вираження його інтересів. Як основний закон держави - є продуктом і знаряддям державної влади.
* * *
Першим конституційним актом в світі був конституційний договір «Вивід прав України», прийнятий на козацькій раді в Бендерах 7 травня 1710 року і скріплений підписом гетьмана Пилипа Орлика. Він вперше в світі розмежовував владу на гілки: законодавчу, виконавчу і судову та встановлював відносини між ними. Найвищим органом влади в Україні вважалася загальна козацька рада, виконавчу владу представляла генеральна старшина на чолі з гетьманом, причому кожен старшина мав повноваження сучасного міністра (писар – МЗС, бунчужний – МВС, підскарбій – міністра фінансів і т.і.).
Судова влада концентрувалася в руках генерального судді, що мав свій апарат. Ухвалення подібного договору не було спонтанним, просто Пилип Орлик, що був при попередньому гетьмані Івані Мазепі генеральним писарем, виклав на папері звичаї, по яких жила Україна декілька століть перед тим.
 
Всі посади були виборними і обиралися на рік. Відповідь перед громадою була строгою - старшину, що іноді зазнавався, топили в Дніпрі. Оскільки «Вивід прав України» був прийнятий в Бендерах (Молдова), то він отримав назву Бендерської конституції.
* * *
Враховуючи напівколоніальне положення гетьманської України, «Вивід» в Україні майже не застосовувався. Перша конституція в зарубіжній Європі – «Декларація прав людини і громадянина» – була прийнята в революційній Франції в 1789 році, а знаменита конституція США – в 1791 році. Таким чином Україна випередила в конституційному процесі Європу на 79 років, США – на 81, а найближчу сусідку і вічну суперницю Польщу - на 84 роки (перша польська конституція була прийнята 1794 року). У Росії перша конституція була прийнята при більшовиках – 1918 року.
* * *
 Наступний конституційний акт – конституція «Руська правда» - вийшов з-під пера полковника Павла Пестеля в 1818 році. «Російська правда» була програмою Південного товариства декабристів, організованого в Кам'янці (тепер райцентр Черкаської області) і передбачала у разі перемоги декабристів встановити в Росії республіку з виборними органами влади і повною ліквідацією монархії і кріпацтва. В той же час активний член Південного товариства підполковник Сергій Муравйов-Апостол (внук українського гетьмана Данила Апостола) відстоював позицію незалежної України і вимагав включити це в «Руську правду».
Конституційний акт підготувало і таємне Кирило-Мефодіївське братство, організоване 1846 року в Києві українськими інтелігентами. Його написав відомий історик і громадський діяч Микола Костомаров під назвою «Книга буття українського народу». "Книга” відстоювала слов'янофільські позиції з креном убік україноцентризму. Майбутнє слов'янського миру "братчики” бачили в створенні могутньої слов'янської федерації зі столицею в Києві. «Книга» передбачала поділ влади за старою українською традицією.
* * *
Перша діюча конституція України була прийнята 29 квітня 1918 року в Києві, проте діяла вона недовго - ...кілька годин. Німці зробили державний переворот і призначили гетьманом генерала Павла Скоропадського, який анулював конституцію. Скоропадський у свою чергу прийняв «Закони про тимчасовий державний устрій України. Про гетьманську владу», в якому поділив народ на громадян і козаків. Демократичні принципи: поділ влади і виборне право в «Законах» не визначалися.
* * *
Наступна Конституція УНР була прийнята в 1919 році, проте Україна жила по ній недовго. Більшовики того ж 1919 року прийняли конституцію Української соціалістичної радянської республіки, яка з невеликими змінами повторювала конституцію РСФРР, прийняту в липні 1918 року. Подальше злиття формально незалежних одна від одної радянських республік в Союз радянських республік спричинило ухвалення в 1924 році спільної конституції СРСР, що проіснувала з невеликими змінами, внесеними ухваленням формально нових конституцій СРСР 1936 і 1977 років, до 1991 року. Разом з тим в УРСР приймалася своя конституція (у 1925, 1937 і 1978 роках), яка була подібною до союзної конституції, за цією конституцією вже незалежна Україна жила до 1995 року. Спроба президента Леоніда Кравчука прийняти розроблену в 1992-1993 роках конституцію України не увінчалася успіхом. 8 червня 1995 року всі гілки державної влади і політичні партії підписали конституційний договір, що діяв до 1996 року.
 
* * *
На початку 1996 року спеціально створена з представників політичних фракцій парламенту комісія Верховної Ради почала роботу над новим проектом конституції України. Її очолив депутат Михайло Сирота. Положення конституції неодноразово перероблялися.
27 червня 1996 року Михайло Сирота впродовж 14 годин стояв на трибуні Верховної Ради, зачитуючи всі статті майбутнього Основного Закону держави. Конституція приймалася постатейно, тобто народні депутати голосували за кожну статтю конституції. Обговорення і ухвалення конституції розтягнулося на всю ніч до ранку. Тому ухвалення Конституції називають конституційною ніччю.  Вранці 28 червня 1996 року Україна отримала донині діючу Конституцію.
25 червня - ДЕНЬ  ДРУЖБИ І  ЄДНАННЯ  СЛОВ'ЯН
У цей день всі слов'яни світу згадують про своє походження і коріння.  У слов'ян дуже багата й різноманітна культура. Нею варто пишатися і демонструвати її іншим народам...
Вітаємо усіх слов’ян з Днем дружби і єднання!
Віримо, що це свято й надалі спонукатиме слов'янські народи до єднання, консолідації, взаємоповаги та розуміння.

неділя, 3 червня 2012 р.

Сьогодні православні святкують День Святої Трійці. Цього дня храми та оселі прикрашають свіжою зеленню, що символізує оновлення душі. Свято прославляє Бога в трьох його іпостасях - Отця, Сина і Святого Духа. Свято відзначається в пам'ять про велику подію - зішестя Святого Духа на апостолів, яке сталося на 50-й день після Воскресіння Ісуса Христа. 



пʼятниця, 1 червня 2012 р.

 Міжнародний день захисту дітей
Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.
Бажаємо вам, дорогі юні друзі, вашим батькам, бабусям і дідусям, міцного здоров’я, щастя, добра і сімейного затишку. Нехай здійсняться всі ваші мрії і задуми!

четвер, 31 травня 2012 р.

Дорогі наші дев'ятикласники!
От і настав день, який ви чекали довгі 9 шкільних років. У кожного вони пройшли по-різному: були успіхи й розчарування, радощі й прикрощі. Сьогодні ви одержали свій перший документ- СВІДОЦТВО ПРО ЗАКІНЧЕННЯ 9 КЛАСІВ. Щиро бажаємо вам міцного здоров'я, успіхів, особистих перемог, реалізації задумів і творчих планів. Божого вам благословення, щедрої долі, вірних друзів, наснаги, оптимізму та невичерпної енергії. 
Щасти вам у всьому!!!

пʼятниця, 25 травня 2012 р.


Дорогі одинадцятикласники!
Ось і закінчився навчальний рік. Усе розв’язано і приклади, і задачі. У кожного попереду свій зліт, перемоги, а може, й невдачі. Сьогодні зі школи ви вирушаєте в доросле життя.
Нехай вам щастить!!

Дзвінок останній – перший крок в житті,
Палкий порив і юності надії.
Нехай щастить вам, друзі, у путі
І хай здійсняться світлі ваші мрії.


ВІТАЄМО ЮНИХ ФІЛОЛОГІВ ІЗ ПЕРЕМОГОЮ В МІЖНАРОДНИХ  КОНКУРСАХ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ  "ПАТРІОТ" ТА "СОНЯШНИК"


ВІТАЄМО ЛІДЕРА ГІМНАЗІЇ
НУДЬГУ ЮЛІЮ!!!



                                                  День  філолога!!!
Це професійне свято вчителів української мови та літератури, бібліотекарів, випускників і
викладачів філологічних факультетів. Люди, котрі пов'язали своє життя з філологією,
працюють над вивченням історії та культури країни, вкладаючи частинку себе в її частину.

Слів прекрасних ви майстри,
Культурна підмога,
Нехай легкою буде
Філологам дорога!
Ми вітаємо з вашим днем,
Шлем палкий вам привіт!
Салюти в вашу честь хай лунають
Гучно на весь світ!
ВІТАЄМО!!!


четвер, 24 травня 2012 р.

Вітаємо 
Демидову Анжелу ( ученицю 11-А класу) та Залату Олександра(учня 10-А класу) з перемогою в обласному конкурсі "Патріотизм у долі Запоріжжя" (І місце)
Молодці! Так тримати!!!

вівторок, 22 травня 2012 р.


Свою Україну любіть,
Любіть її... во время люте,
В останню тяжкую минуту
За неї Господа моліть.
Тарас Шевченко
22 травня 1861 року був перепохований Великий український пророк Тарас Григорович Шевченко. У цей день усе українство з повагою та трепетом схиляє голову перед пам’яттю генія нашого народу.
Згадуючи Тараса, виголошуючи на його честь палкі промови, ми, українці, маємо пам’ятати, що найбільшою шаною для Кобзаря є віддане служіння «Україні милій». Бо саме він показав нам взірець самопожертви заради свого народу, саме він став на страдницький шлях, віддавши себе на поталу російським царським сатрапам, заради своєї України-неньки. Він був правдивим націоналістом, який любив у першу чергу свою націю, свій народ. Він творив для цієї нації. Усі ми разом та кожен українець зокрема повинен мати шевченкове слово у своєму серці, у  своїй душі, підняти ім’я  Шевченка на прапор свободи і нести його до кінця своїх днів – наш святий обов’язок перед полеглими героями, перед Великим Тарасом, щоб не стати відступником чи запроданцем, про яких поет казав: «Славних прадідів великих правнуки погані…».
Тож несімо гідно на своїх знаменах, у своїх серцях вічне слово Кобзаря, рівняймося у своїх ділах та думах на нього, втілюймо його заповіти у життя. Й тоді в Україні направду постане Шевченкове пророцтво: «І на оновленій землі врага не буде – супостата, а буде син і буде мати, і будуть люде на землі».


понеділок, 21 травня 2012 р.

ПОЕТИЧНИЙ ТРАВЕНЬ
Сьогодні учні нашої гімназії були запрошені до районної бібліотеки на зустріч із письменниками . Гімназисти, затамувавши подих, слухали поезії Іванова В.В., Кожевнікової Т.І, Логвінової З.М.
Чудові рядки подарувала слухачам Муліка Світлана.
Веселівська земля славна іменами письменників, творчість яких  стала окрасою нашого краю.
 Тож наснаги та творчих злетів нашим митцям!!!

середа, 16 травня 2012 р.

Вітаємо

 учня 10-А класу Залату Олександра, який став переможцем Всеукраїнського конкурсу "Дух, наука, думка, воля", присвяченого творчості Івана Франка. Дякуємо Ларіоновій Л.В. за підготовку переможця!!! 

Молодці!!!


 

Вітаємо ученицю 11-А класу Аксьонову Карину, яка стала переможцем Всеукраїнського конкурсу "Дух, наука, думка, воля", присвяченого творчості Івана Франка. Дякуємо Філь Г.Б. та Слічній Л.Г. за підготовку переможця!!! 

Молодці!!!


понеділок, 14 травня 2012 р.


Любі девятикласники!
Ось і  настав  хвилюючий момент вашого шкільного  життя. Сьогодні ви складаєте свій перший екзамен. Від щирого серця бажаємо вам  успіхів і творчої наснаги!
Ні пуху ні пера!!!

неділя, 13 травня 2012 р.

          Дорогі  матусі!
Цього дня ми всі відзначаємо прекрасне родинне свято День Матері.
Воно приходить до нас щороку – сонячне, заквітчане, вродливе і щире у другу неділю травня, з буянням квітів, весняними пахощами, нагадуючи, що настав День вшанування найдорожчої людини у світі - МАМИ.
Свято Матері для нас, українців, має триєдину суть. Бо в цей день ми вшановуємо матір Божу, рідну Маму та матір усіх Українців – Україну.
Все починається з матері. А добра християнська мати — це Янгол-охоронець духовності, берегиня сімейного тепла, миру і любові, а також релігійних і національних традицій українського народу.
Нині день Мами, найдорожчої для кожного людини, яка, не чекаючи на подяку від своєї дитини, завжди готова на самопожертву і ніколи не відмовить у допомозі та буде щиросердо любити, незважаючи на її вчинки та вдачу.
Це день Любові до людини, котра завжди близько, Любові, яка нам дана від народження і на яку ми інколи не заслуговуємо...
Сьогодні день, коли ми говоримо мамі - "Дякую" і "Пробач".
Щиро вітаємо Вас, наші Мами! Ви – найбільше щастя у нашому житті, бо несете у собі дар материнської Любові !!! Зі святом Вас рідненькі ! 


середа, 9 травня 2012 р.


Щиро вітаємо всіх співвітчизників з Днем Перемоги. Нехай для людства страхіття війни більше ніколи не стануть  реальністю. Ми всі повинні цінувати мир і сприймати його як найбільше благо. Усім міцного здоров’я, щастя, радості, добробуту!
Схиляємо голову перед подвигом наших батьків і дідів. Вічна пам’ять тим, хто не повернувся з фронтів Великої Вітчизняної, і слава та земний уклін живим ветеранам війни!

пʼятниця, 4 травня 2012 р.



         Дорогі наші одинадцятикласники!
Сьогодні ви складаєте свій перший екзамен, від якого залежить ваше майбутнє.
Наполегливості , натхнення і творчості вам!
 Бажаємо здійснення усіх найсокровенніших мрій!!!

понеділок, 30 квітня 2012 р.



14.05 – українська мова (диктант) 9.00
18.05 – математика (письмово)      9.00
21.05 – біологія (письмово)            9.00
24.05 – географія (письмово)         9.00
28.05 – англійська мова                  9.00
              німецька мова                    11.00


УСПІХІВ!!!